ادعای عجیب ترامپ، کنترل نفت خاورمیانه در اختیار آمریکاست

به گزارش وبلاگ گنجشک، ترامپ مدعی شد که کنترل نفت خاورمیانه در اختیار آمریکاست.

ادعای عجیب ترامپ، کنترل نفت خاورمیانه در اختیار آمریکاست

ترامپ

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به انتقادها از سیاست هایش در قبال تحولات سوریه، مدعی شد: ما کنترل نفت خاورمیانه را در اختیار گرفتیم.

به گزارش تارنمای کاخ سفید، ترامپ روز جمعه به وقت محلی گفت: اقداماتی که آمریکا اخیراً در قبال سوریه داشته، باید سال ها پیش و در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما انجام می شد.

وی مدعی شد: ما کنترل نفت خاورمیانه را در اختیار گرفتیم؛ نفتی که درباره اش صحبت می کنیم؛ نفتی که نگرانش بودند.

خاورمیانه

رئیس جمهوری آمریکا همچنین در توئیتی ادعاهای مشابهی داشت و نوشت: آمریکا نفت را محفوظ نگه داشته و جنگجویان داعش نیز توسط کُردها و ترکیه محبوس شده اند.

نفت

ترامپ توضیح نداد که منظور او از محفوظ نگه داشتن نفت چیست اما گمانه زنی ها حاکی از آن است که احتمالاً اشاره او به نیروهای ویژه آمریکایی است که کنترل میدان نفت و گاز در دیرالزور سوریه را در اختیار دارند.

دولت سوریه همواره تأکید کرده است که کنترل میادین نفت و گاز باید به دولت دمشق بازگردد.

به گزارش تارنمای اویل پرایس، بخش زیادی از نفت سوریه در اختیار نیروهای دمواتیک سوریه (قسد) است. سوریه پیش تر روزانه 387 هزار بشکه نفت تولید می کرد که 140 هزار بشکه آن صادر می شد.

واشنگتن مدعی است که داعش را شکست داده است و نیازی به ادامه حضور نظامی در سوریه نیست.

ترکیه چهارشنبه 17 مهرماه در عملیاتی با نام چشمه صلح به بخش های کردنشین شمال شرق سوریه حمله کرد. آنکارا هدف از این اقدام را مقابله با حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) و ایجاد منطقه امن برای بازگرداندن و اسکان آوارگان سوری عنوان کرده است.

آمریکا متهم است که به ترکیه برای انجام این حمله چراغ سبز نشان داده است. در پی این حمله که با مخالفت های گسترده روبرو شد، آمریکا و ترکیه روز پنجشنبه توافق کردند تا طرف های درگیر در حمله شمال سوریه برای مدت پنج روز آتش بس برقرار کنند.

طبق این توافق، قرار است شبه نظامیان کُرد از منطقه ای که ترکیه قصد ایجاد منطقه امن را دارد خارج شوند. آمریکا اعلام کرده که در ایجاد این منطقه مشارکت نمی کند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "ادعای عجیب ترامپ، کنترل نفت خاورمیانه در اختیار آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای عجیب ترامپ، کنترل نفت خاورمیانه در اختیار آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید