بهترین ویژگی های جدید آخرین نسخه به روزرسانی کروم

به گزارش وبلاگ گنجشک، گوگل به مناسبت 10 سالگی کروم؛ چندین تغییر در طراحی و بعضی ویژگی هایی این مرورگر کروم داده است که منجر به بهبود تجربه کاربری و افزایش کیفیت کار با این مرورگر می شوند.

بهترین ویژگی های جدید آخرین نسخه به روزرسانی کروم

این تغییرات و ویژگی های جدید در آخرین نسخه به روزرسانی این مرورگر، کروم 69 ظاهر شدند ولی شاید بعضی کاربران متوجه آن ها نشوند یا تصور کردند در نسخه های پیشین هم وجود داشتند.

بعضی از این ویژگی ها و تغییرات، کوچک و به ظاهر بی اهمیت هستند ولی آشنایی با آن ها می تواند روی وب گردی شما تاثیر بگذارد. در ادامه می خواهیم نگاهی به مهم ترین ویژگی های جدید کروم 69 داشته باشیم:

فراوریکننده گذرواژه

پیش از انتشار کروم 69، ابزار مدیریت گذرواژه کروم می توانست گذرواژه های کاربران در وب سایت و سرویس های مختلف را ذخیره سازی و به طور اتوماتیک در باکس رمزعبور پر کند.

حالا در کروم جدید می توانید از یک موتور فراوریکننده گذرواژه هم به طور اتوماتیک بهره ببرید. به طور ساده، وقتی روی باکس گذرواژه کلیک کنید؛ ابزار فراوریکننده گذرواژه ظاهر شده و گوگل بسیار راضی خواهد شد یک گذرواژه قوی و مستحکم تصادفی برای شما فراوری و البته ذخیره کند.

کروم برای فراوری گذرواژه از ابزارهای LastPass و 1Password استفاده می نماید که بهترین ابزارهای مدیریت گذرواژه در دنیای اینترنت هستند. برای کاربرانی که تاکنون از این ابزارهای استفاده نکردند؛ قطعا تجربه جدید و جذابی خواهد بود.

بهبود بزرگ در نوار جست وجو

گوگل بعضی نتایج جست وجو مانند ساعت و آب وهوا را در همان نوار جست وجو به کاربر نمایش می دهد و دیگر نیازی نیست صفحه جدیدی باز گردد.

این قابلیت و بهبود بزرگ در کروم 69 می تواند سرعت و بهره وری کاربران را افزایش دهد. گوگل اعلام نموده است می تواند هر نوع اطلاعاتی را با استفاده از Chrome Omnibox در همان نوار جست وجو نمایش دهد.

ظاهرا فعلا بخش کوچکی از این اطلاعات برای نمایش در نوار جست وجو آماده شده اند ولی به تدریج می توانیم بسیاری از نتایج مانند ساعت، آب وهوا، تبدیل واحدها و نظایر این ها را در همان صفحه جست وجو مشاهده کنیم.

برگه جست وجو در Omnibox

برای بسیاری از ما اتفاق افتاده است که ده ها برگه باز کردیم و پس از ساعتی برای یافتن یک موضوع و جست وجو گرفتار شدیم.

در نتیجه، روزی چند بار باید همه برگه های باز شده در گوگل کروم را مرتب سازی نموده و براساس یک الگوی ذهنی بازچینی کنیم. حالا گوگل با ارایه ابزار Omnibox در نوار جست وجو سعی نموده به کاربران در این ماجرا یاری کند.

کافی است در کروم 69 نام صفحه و وب سایتی که می خواهید را در نوار جست وجو تایپ و گزینه Switch to Tab را انتخاب کنید تا مستقیما وارد آن برگه شوید. بی شک، Omnibox یکی از جذاب ترین ابزارهای جدید کروم است.

بهبود رابط کاربری موبایل

اگر از مرورگر کروم در اسمارت فون استفاده می کنید؛ یک تغییر بزرگ در رابط کاربری (UI) اتفاق افتاده است.

گزینه های More، ابزار جست وجو و پیمایش صفحه به جای بالا، در پایین صفحه نمایش داده می گردد که به نظر می رسد تجربه کاربری بسیار بهتری است و مزاحمت کمتری برای کاربران دارد.

از منوی More می توان فونت را بزرگ تر کرد؛ صفحه ها و آدرس ها را با آیکون های زیباتری بوک مارک کرد یا نسخه دسکتاپ یک صفحه را درخواست کرد.

این تغییر در نسخه iOS کروم مشاهده می گردد و می تواند کاربران دستگاه های iOS را راضی کند.

منبع

منبع: یک پزشک

به "بهترین ویژگی های جدید آخرین نسخه به روزرسانی کروم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین ویژگی های جدید آخرین نسخه به روزرسانی کروم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید