بهره برداری رسمی از سیستم اعلام صوتی ویژه نابینایان در ایستگاه اتوبوس

به گزارش وبلاگ گنجشک، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از راه اندازی سیستم اعلام صوتی زمان ورود اتوبوس ها به ایستگاه از امروز اطلاع داد.

بهره برداری رسمی از سیستم اعلام صوتی ویژه نابینایان در ایستگاه اتوبوس

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ گنجشک، پیمان سنندجی با اعلام اینکه سیستم صوتی TalkBack از تیرماه امسال راه اندازی و به بهره برداری آزمایشی رسید، توضیح داد: این سیستم در روز جهانی عصای سفید (23 مهرماه) افتتاح شد.

وی اضافه نمود: شرکت واحد اتوبوسرانی علاوه بر اقداماتی که در حوزه افراد معلول انجام داده، سه اقدام مهم را در راستای مناسب سازی ایستگاه ها به ثمر رسانده است.

سنندجی به راه اندازی 36 عدد تابلوی راهنمای راستا، مخصوص نابینایان در خطوط تندروی اتوبوس رانی اشاره نمود و گفت: 190 راهنمای بریل روی دستگاه های کارت خوان در خطوط تندرو 4 و 7 راه اندازی شده است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با بیان اینکه اعلام هوشمند نام ایستگاه ها در داخل هزار و 200 دستگاه اتوبوس دوکابین اجرا شده است، عنوان نمود: در تیرماه امسال، سیستم اعلام صوتی یا TalkBack در نرم افزار حمل ونقل عمومی شهر تهران اجرا شده است.

سنندجی اضافه نمود: پس از رایزنی با کارشناسان نرم افزار های مرتبط با افراد نابینا و کم بینا و نرم افزار حمل و نقل عمومی تهران منطبق با استاندارد ها و رهنمون های بین المللی برای این گروه از شهروندان متناسب سازی شده است. شهروندان و نابینایان با ورود به نرم افزار حمل و نقل عمومی تهران، می توانند از اطلاعات خط و زمان ورود اتوبوس آن خط به ایستگاه آگاه شوند.

وی با بیان اینکه برای نابینایان امکان شنیداری اطلاعات فراهم شده است، توضیح داد: زمان بندی تقریبی ورود اتوبوس به ایستگاه مورد نظر براساس تاریخچه یک هفته گذشته نشان و اعلام می گردد. این زمان تقریبی با خطای تا 4 دقیقه است، اما عدم اعزام اتوبوس یا شرایط ترافیکی غیرعادی می تواند آن را تحت تأثیر قرار دهد. همچنین برای اطلاع از زمان واقعی رسیدن اتوبوس از اطلاعات کارت ارائه شده در نرم افزار باید استفاده گردد که براساس شرایط واقعی و لحظه ای فراوری می گردد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اظهار کرد: مسافران می توانند از بخش پیام ها اقدام به ارسال مسائل مختلف اعم از اشکالات نرم افزار، اشکالات خطوط و ایستگاه ها و یا شکایت نمایند و پاسخ مراجع مربوطه را در این بخش مشاهده نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بهره برداری رسمی از سیستم اعلام صوتی ویژه نابینایان در ایستگاه اتوبوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری رسمی از سیستم اعلام صوتی ویژه نابینایان در ایستگاه اتوبوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید