جمعیت زائرانی که در حال بازگشت هستند به سرعت در حال افزایش است

به گزارش وبلاگ گنجشک، استاندار ایلام گفت: گمان می کنیم که حدود 4 میلیون نفر از مرز ایلام تردد خواهند کرد.

جمعیت زائرانی که در حال بازگشت هستند به سرعت در حال افزایش است

به گزارش؛ قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام درباره وضعیت مرز مهران گفت: از ساعت 24 دیشب بیش از یک میلیون و ششصد هزار زائر به عتبات عالیات از مرز مهران راهی شدند که بیش از 600 هزار نفر از ابتدای ماه صفر تا شب گذشته از سمت مرز مهران به ایران بازگشتند؛ این در حالی است که سال قبل حدود 800 هزار نفر رفت و کمتر از 400 هزار نفر از عتبات عالیات به ایران بازگشتند. امسال دو برابر سال قبل از کربلا بازگشتند که جمع تردد امسال معادله تردد کل سال قبل بوده است.

او اضافه نمود: اکنون ترددها برعکس شده یعنی میزان خروج زائران کمتر و میزان ورود زائران به کشور در حال افزایش است. دیروز جمعیت ورودی حدود دو برابر جمعیت خروجی بود و امروز تا ساعت 14 حدود 73 هزار ورودی و حدود 47 هزار از مرز های مهران ایران به عراق تردد کردند که در جمع 120 هزار نفر از ساعت 14 تردد کردند و پیش بینی ما این است که این میزان به حدود 250 هزار نفر در شبانه روز منتهی به نیمه شب امشب برسد.

استاندار ایلام درباره خدمات رسانی گفت: امسال امکانات بیشتر شده و دپوی آب به وفور انجام و حدود به 7 میلیون بطری آب دپو شده است. تعداد بسیاری آب سرد کن، دستگاه تولید و بسته بندی آب، دایر شده؛ همچنین تعداد بسیاری تانکر سیار قالب های یخ در داخل و هم در خارج از کشور تا حدود 15 کیلومتری عمق شهرستان بصره در عراق آبرسانی می کنیم.

سلیمانی دشتکی درباره وضعیت پارکینگ ها گفت: مرز مهران از لحاظ پارکینگ مسئله ای ندارد و برای برگشت زائران در حال ساماندهی است تا اتوبوس به تعداد کافی برای جابه جایی زائران در استان ها و شهر ها آماده شود؛ خوشبختانه تا کنون برای بازگشت مسئله ای نداشتیم، اما پیک جمعیت زائرانی که در حال بازگشت هستند به سرعت در حال افزایش است و ما تلاش برای افزایش اتوبوس ها داریم و پیش بینی ما بر این است که حدود 350 هزار پیک جمعیت برگشت داشته باشیم. همچنین گمان می کنیم که حدود 4 میلیون نفر از مرز ایلام تردد خواهند کرد. تاکنون حدود به 60 درصد از خروجی و حدود 65 درصد ورودی های کشور از مرز ایلام بوده است.

او در سرانجام درباره تعطیلی مقاطع تحصیلی در شهر مهران گفت: مدارس مقاطع مختلف تحصیلی شهر مهران، این هفته در روز های چهارشنبه و پنجشنبه و هفته آینده یکشنبه و دوشنبه تعطیل است.

پیاده روی اربعین قطعا یک حرکت سیاسی مهم است

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "جمعیت زائرانی که در حال بازگشت هستند به سرعت در حال افزایش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمعیت زائرانی که در حال بازگشت هستند به سرعت در حال افزایش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید