حق مسکن 450 هزار تومانی کارگران از فروردین

به گزارش وبلاگ گنجشک، مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حق مسکن 450 هزار تومانی که در هیات وزیران تصویب شد از اول فروردین 1400 قابل پرداخت است و باید به همه کارگران تابع قانون کار پرداخت گردد.

حق مسکن 450 هزار تومانی کارگران از فروردین

به گزارش ایرنا، کوروش یزدان اضافه نمود: در 20 سال گذشته چندین بار حق مسکن افزایش یافت و به رقم 40 هزار تومان در سال 97 رسید.

وی اظهارداشت: این مولفه دستمزد در سال 97 با رشد 150 درصدی به مبلغ یکصد هزارتومان در دستمزد 98 رسید و پس از آن نیز دوباره با رشد سه برابری (معادل 300 هزارتومان) در دستمزد سال گذشته تصویب شد.

مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون اعلام کرد: در مشخص دستمزد سال جاری نیز شورای عالی کار پیشنهاد افزایش 50 درصدی حق مسکن کارگران را عنوان کرد که این موضوع توسط هیات وزیران تایید شد و در نهایت مصوب شد که سال جاری حق مسکن کارگران 450 هزار تومان باشد.

وی تاکید نمود: افزایش 150 هزار تومانی حق مسکن کارگران از اول فروردین 1400 قابل پرداخت است و باید به همه کارگران تابع قانون کار پرداخت گردد.

دستمزد کارگران در 23 اسفند ماه در نشست شورای عالی کار دستمزد کارگران برای سال 1400 مشخص شد. در این نشست دستمزد حداقلی کارگران 39 درصد افزایش یافت. با این حساب، حداقل حقوق کارگران از یک میلیون و 910 هزار تومان به دو میلیون و 655 هزار تومان افزایش یافت. با مصوبه شورای عالی کار حق مسکن کارگران به 450 هزار تومان رسید.

یاری هزینه مسکن تنها مولفه ای است که باید به تایید هیات وزیران می رسید، بر این اساس این پیشهاد از سوی شورای عالی کار برای تصویب نهایی به هیات دولت ارسال شد و در نهایت در 22 اردیبهشت ماه به تصویب دولت رسید.

منبع: فرارو

به "حق مسکن 450 هزار تومانی کارگران از فروردین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حق مسکن 450 هزار تومانی کارگران از فروردین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید