خراسان جنوبی؛ میزبان بزرگترین رویداد ورزشی روستائیان شرق کشور

به گزارش وبلاگ گنجشک، خبرنگاران/خراسان جنوبی رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی خراسان جنوبی گفت: بزرگترین رویداد ورزشی روستائیان شرق کشور با حضور 350 ورزشکار از شش استان شرقی کشور به میزبانی شهرستان های سرایان و قائنات برگزار خواهد شد.

خراسان جنوبی؛ میزبان بزرگترین رویداد ورزشی روستائیان شرق کشور

محمد شفیعی در گفت وگو با وبلاگ گنجشک با بیان اینکه جام خوشه چین شرق کشور در شش رشته والیبال، فوتسال، طناب کشی، جوب کشی، هفت سنگ مهارتی و دوی سرعتی و استقامتی به میزبانی شهرستان های سرایان و قائنات به مدت سه روز از 15 الی 17 آبان ماه برگزار می گردد.

وی ادامه داد: این مسابقات در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد به همراه خراسان جنوبی به عنوان شش استان شرقی کشور برگزار می گردد و منتخبین به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد.

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال جام خوشه چین در 25 بخش برگزار و سپس منتخبین در مسابقات شهرستان و سپس استانی شرکت نموده اند.

شفیعی با بیان اینکه این رویداد بزرگترین رویداد ورزشی ورزشکاران روستایی در خراسان جنوبی طی چند سال گذشته بوده است، ادامه داد: جام خوشه چین استانی با حضور 700 ورزشکار در دو بخش آقایان و بانوان به میزبانی شهرستان های بیرجند و خوسف در شهریورماه امسال برگزار گردید.

تجهیز و ساخت خانه های ورزش روستایی

وی اعلام کرد: طی دو سال گذشته در بحث تجهیز خانه های ورزش روستایی در خراسان جنوبی تحول شگرفی اتفاق افتاده است به طوریکه طی این دو سال 145 خانه ورزش در روستاها تجهیز شده است.

شفیعی ادامه داد: تعداد خانه های ورزش تجهیز شده در مقایسه با سال های قبل قابل مقایسه نیست به طوریکه تا انتها سال 96 کمتر از صد خانه ورزش در استان وجود داشته است.

وی اظهار کرد: میزان اعتبار هزینه شده برای تجهیز این خانه های ورزش مبلغی بالغ بر 5 میلیارد ریال بوده است.

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی خراسان جنوبی گفت: اکنون با زحمات هیات های ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی در شهرستان های استان جشنواره و بازی های بومی و محلی به عنوان یک برند در استان مطرح شده و در تقویم ورزشی استان، این هیات به صورت هفتگی برنامه های ورزشی متنوعی در سطح استان برگزار می نماید.

شفیعی با بیان اینکه باتوجه به اینکه بیش از نیمی جمعیت خراسان جنوبی در روستاها ساکن هستند پیگیری برگزاری مسابقات ورزشی در این مناطق اهمیت دو چندانی دارد، یادآور شد: هر چند امکانات و تجهیزات ورزشی در سطح روستاها نسبت به مراکز شهرستانی بسیار کمتر است اما شاهد درخشش ورزشکارانی از دورترین روستاهای استان در مسابقات کشوری هستیم که نویدبخش وجود استعدادهای بالقوه ورزشی در سطح روستاها است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خراسان جنوبی؛ میزبان بزرگترین رویداد ورزشی روستائیان شرق کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خراسان جنوبی؛ میزبان بزرگترین رویداد ورزشی روستائیان شرق کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید