ستاره های ونگوک در گالری نگر

گالری نگر در هفته جاری میزبان نمایشگاهی است با عنوان ستاره های ونگوک که در آن هنرمندان از ونگوک الهام گرفته و آثاری با موزاییک و نقاشی خلق کرده اند. در این نمایشگاه نزدیک به 30 اثر از 19 هنرمند روی دیوار می رود که همگی به آثار ونگوک اشاره دارند.

ستاره های ونگوک در گالری نگر

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: اگر اصل اساسی هنر جامه پوشیدن به ایده به شکل حسی باشد نقاشی های ونگوگ تجسم واقعی این بیان هستند. ونگوگ هنرمندی پسادریافتگر، معروف، محبوب و تاثیرگذار در قرن بیستم است که زندگینامه دراماتیکش به شکل کتاب و فیلم های سینمایی مطرح، سوژه شعرا، نویسندگان، کارگردانان و هنرمندان رشته های مختلف هنری از جمله هنرمندان نقاشی موزاییک گروه بی شاپور قرار گرفته است.

ونگوگ در ابتدای حرفه نقاشی اش از دهقانان و بعدها تصاویری از گل، منظره و چهره خود استفاده می کرد، زیرا آنقدر فقیر بود که توانایی پرداخت پول برای نقاشی از مدل را نداشت. این مجموعه ارزشمند از آثار ونگوگ و تمامی آثار گرافیکی که بعدها در مورد آثار و شخصیتش خلق شدند، قابلیت اجرای هنر نقاشی موزاییک را به خوبی دارا هستند. متریال های متنوعی که در این هنر به کار می روند می توانند ضرباهنگ احساسی، رنگ بندی ها و نقش قلم موی ونگوگ را به شیوه ای آشنا، در عین حال جذاب و خلاقانه برای مخاطب بیان کنند. در سبک نقاشی های پست امپرسیونیسم ونگوگ که تخلیه هیجانات روحی هنرمند نمایش داده می شود، هدف اصلی اعضای گروه ما را تامین می کند تا اوج تخلیه هیجانات روحی را در عرصه هنر نقاشی موزاییک نشان دهیم.

با برگزاری این نمایشگاه که برداشت آزاد از آثار ونگوگ و یا گرافیک های خلاقانه مرتبط با اوست، قدردان نبوغ و پشتکار عاشقانه و خاص ونگوگ هستیم و مایلیم تا باعث شویم مردم توجه بیشتری به زندگی و شخصیت این هنرمند و آثارش نشان دهند. او با شروع نقاشی در بیست و هفت سالگی و تجربه 10 ساله این هنر که انتها زندگی باشکوه وی بود، ثابت کرد هیچوقت برای شروع، دیر نیست. پیامی دوست داشتنی که هر گروه سنی را به تفکری عمیق وا می دارد.

به گزارش روابط عمومی گالری،فریده احمدپور، فاطمه باقرزاده، مریم باقری، معصومه رضایی، مسعود رحیمی، مجید سلمانی، احمد شادکامی، محبوبه صبور، افسانه طاوسی، فتانه عادلی، فرناز فولادی مقدم، زهرا گچکار، مهری ملکی، الهام محمدنیا، عاطفه نیک چهره، فرشته نیک چهره، مرجان نبی زاده، سارا ولی پور و مهین همرنگ هنرمندانی هستند که در ضیافت ونگوک شرکت کرده و آثارشان به نمایش درمی آید. این نمایشگاه به همت افسانه طاووسی گردهم آمده است.

این نمایشگاه جمعه ششم اردیبهشت ماه افتتاح می شود و تا یازدهم این ماه برای بازدیدکنندگان باز است.

علاقه مندان برای دیدن آن می توانند از ساعت 14 تا 20 به گالری نگر واقع در قیطریه، خیابان روشنایی، ضلع جنوبی پارک قیطریه، کوچه دلارام، پلاک 33، زنگ 3 مراجعه کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "ستاره های ونگوک در گالری نگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاره های ونگوک در گالری نگر"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید