مرکز انرژی های پاک سازمان اکو تاسیس می گردد

به گزارش خبرنگاران، هادی سلیمانی پور، در حاشیه مراسم امضاء سند همکاری کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی در جمع خبرنگاران گفت: این اتفاق در دوره دبیرکلی ایران اتفاق افتاده و این مراسم با حضور سفرای کشورهای عضو به نمایندگی از مقامات ارشد این کشورها به امضاء رسید؛ همچنین شورای نمایندگان دائم کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی (اکو)، مهمترین بخش سازمان است که تحریم ها در آن اتخاذ می گردد و نمایندگان کشورها در این نشست از طرف وزرای خارجه کشورهای عضو، مجوز دارند.

مرکز انرژی های پاک سازمان اکو تاسیس می گردد

دبیرکل سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) گفت: موضوعاتی که در نشست امروز مطرح شد، شامل موافقت مبنی بر نشست اجلاس وزرای خارجه کشورهای عضو در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سپتامبر، افزایش کارآیی سازمان اکو، افزایش همکاری های کشورهای آسیای میانه با کشورهای بنیانگذار اکو در قالب فعالیت های این سازمان، افزایش بهره وری سازمان با بالابردن تعداد پروژه های اجرایی اکو می گردد.

سلیمانی پور ادامه داد: مهمترین حوزه فعالیت کشورهای عضو اکو در حوزه تجارت، انرژی، حمل و نقل و توریسم است.

این مقام مسئول در وزارت امور خارجه تاکید نمود: اجلاس اخیر اکو دو دستاورد مهم داشت که شامل تصویب سند چشم انداز 2025 سازمان همکاری های اقتصاد (اکو ویژن) در اسلام آباد و افزایش حس مشارکت همه کشورهای عضو در جهت پیشبرد اهداف سازمان می گردد.

وی با بیان اینکه برای دستیابی به این اهداف در پروژه های اجرایی سازمان اولویت گذاری گردیده است، یادآور شد: بر این اساس اقداماتی همچون جهت گیری سازمان اکو در اجرای پروژه ها بر اساس احتیاج اعضا و افزایش حضور همه اعضاء در تصمیم سازی و تصمیم گیری دبیرخانه طراحی شد.

سلیمانی پور گفت: در این جلسه پروژه مطالعه اولیه ایجاد مرکز انرژی های پاک (energy center Clean) با مشارکت یونیدو (UNIDO) که مقر آن در وین است، به تصویب رسید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مرکز انرژی های پاک سازمان اکو تاسیس می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز انرژی های پاک سازمان اکو تاسیس می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید