مرکز منطقه ای درمان اعتیاد به مواد مخدر به زودی در ایران ایجاد می گردد

به گزارش وبلاگ گنجشک، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل در وین، بیان کرد: مرکز منطقه ای درمان اعتیاد به مواد مخدر به زودی در ایران و با همکاری دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل ایجاد می گردد.

مرکز منطقه ای درمان اعتیاد به مواد مخدر به زودی در ایران ایجاد می گردد

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ گنجشک، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین، بیان کرد: مرکز منطقه ای درمان اعتیاد به مواد مخدر به زودی در ایران و با همکاری دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل ایجاد می گردد.

وی اضافه کرد: ایجاد این مرکز، در یادداشت تفاهم همکاری بین ستاد مبارزه با مواد مخدر کشورمان و دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل که در جریان سفر مومنی دبیرکل این ستاد به وین منعقد شد، مورد توافق قرار گرفته است.

نماینده دائم کشورمان گفت: هدف از این یادداشت تفاهم، فراهم آوردن چارچوبی برای تسهیل همکاری های طرفین در جهت پیشبرد اهداف مشترک برای ترویج درمان انسانی و مبتنی بر شواهد ناهنجاری های حاصل از مصرف مواد مخدر، به وسیله تعاملات و گفتگوهای منظم بین جمهوری اسلامی و دفتر مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل و همچنین ایجاد سازوکارهای حقوقی جداگانه است.

غریب آبادی اضافه کرد: طرفین، ذیل این یادداشت تفاهمنامه توافق کردند تا مرکز ملی مطالعات اعتیاد ایران به عنوان مرکز منطقه ای پژوهش و ظرفیت سازی برای ترویج درمان مبتنی بر شواهد ناهنجاری های حاصل از مصرف مواد مخدر و ارتقاء بهداشت و ایمنی، معین گردد. همچنین، این مرکز به ارائه آموزش و ترویج پژوهش در منطقه، در همکاری نزدیک با دیگر موسسات درمان و پژوهش اعتیاد و مواد مخدر در کشور، خواهد پرداخت.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مرکز منطقه ای درمان اعتیاد به مواد مخدر به زودی در ایران ایجاد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز منطقه ای درمان اعتیاد به مواد مخدر به زودی در ایران ایجاد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید