هند به بهانه تحریم خواهان خرید نفت ارزان از ایران شد

به گزارش وبلاگ گنجشک، خبرنگاران: رویترز گفت مقامات نفتی هند با ادعای افزایش هزینه های واردات نفت از ایران به دلیل تحریم ها، خواهان کاهش قیمت نفت صادراتی ایران به این کشور شده اند.

هند به بهانه تحریم خواهان خرید نفت ارزان از ایران شد

به گزارش وبلاگ گنجشکرویترز به نقل از منابع مطلع بیان کرد هند میخواهد در سال آینده میلادی واردات نفت از ایران را 10 تا 15 درصد کاهش دهد.

یک مقام دولتی هند که نامش ذکر نشد در این باره گفت: سال آینده واردات نفت ما از ایران 10 تا 15 درصد کاهش می یابد و اگر ایران قیمت نفت خود را کاهش ندهد کاهش واردات از این کشور اساسی خواهد بود. پالایشگاه های هندی برای تامین اعتبارات لازم واقعا با مشکل روبرو اند.

مسوولان پالایشگاه های دولتی هند گفتند هنوز دستوری از دولت برای کاهش واردات نفت از ایران در سال مالی آینده دریافت نکرده اند اما در هر حال این پالایشگاه ها به دلیل هزینه های بالای واردات نفت از ایران خرید نفت این کشور را کاهش می دهند. سال مالی جدید هند سه ماه دیگر شروع می گردد.

بر اساس این گزارش دولت هند در جریان سال مالی جاری از پالایشگاه های هندی خواسته است واردات نفت ایران را 15 درصد کاهش دهند.

پالایشگاه های هندی مدعی اند خرید نفت ایران برای آن ها گران تمام می گردد زیرا مجبورند اعتبارات با نرخ بهره بالا از بانک های محلی دریافت نمایند. همچنین نوسانات شدید ارزش روپیه در برابر دلار به این شرکت ها زیان وارد می آورد.

به گفته مقامات پالایشگاهی هند بانک ها به دلیل تحریم ها از صدور نامه های اعتباری کوتاه مدت به دلار برای خرید نفت ایران خودداری می نمایند.

یک مقام پالایشگاه دولتی هند گفت: خرید نفت ایران مالی نیست. هزینه های استقراض ما بالا رفته است.

منبع: تسنیم

به "هند به بهانه تحریم خواهان خرید نفت ارزان از ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند به بهانه تحریم خواهان خرید نفت ارزان از ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید