3 روستای فاقد ماهیت روستایی به همدان ملحق می گردد

به گزارش وبلاگ گنجشک، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری همدان با اشاره به الحاق روستاهای علی آباد، قاسم آباد و حسن آباد به شهر همدان گفت: این مناطق 3گانه که وارد طرح الحاق روستا به شهر شده اند، سال هاست از امکانات شهری استفاده می نمایند و ماهیت زندگی روستایی خود را از دست داده اند.

3 روستای فاقد ماهیت روستایی به همدان ملحق می گردد

فرهاد فرزانه در گفت وگو با وبلاگ گنجشک، با طرح یک سوال که آیا روستاهایی که وارد طرح الحاق شده اند، واقعا روستا هستند؟ در واکنش به خروجی نشست وبلاگ گنجشک با موضوع آنالیز تأثیر الحاق روستاها به شهر همدان اظهار کرد: سال هاست که این سه روستا ماهیت روستایی خود را از دست داده اند و دیگر روستا محسوب نمی شوند.

وی در ادامه توضیح داد: روستا با ماهیت کشاورزی، دامداری و زندگی محلی شکل می گیرد اما باید بدانیم که این سه روستا سال هاست از امکانات شهری استفاده نموده و رنگ و بوی روستا ندارند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری همدان گفت: در روستای علی آباد خیابانی وجود دارد که یک سوی آن روستا بوده و سوی دیگر با فاصله 5 متری در منطقه شهری حساب شده و این در حالیست که هر دو سمت از خدمات شهری بهره مند هستند.

وی با بیان اینکه اگر همین شیوه در این مناطق ادامه پیدا کند شاهد ساخت وسازهای غیرمجاز در این سه روستا هستیم که امکان جلوگیری از این ساخت وسازها وجود ندارد، عنوان نمود: ساختمان هایی که در این مناطق اضافه می شوند غیراستاندارد بوده و کیفیت ساختمان های شهری را به علت عدم نظارت نظام مهندسی ندارند که این امر به علت نزدیکی این سه روستا به شهر، برای شهر نیز زیبنده نیست و خطراتی را در پی خواهد داشت.

فرزانه با اشاره به روستای قاسم آباد عنوان نمود: رودخانه ای در ابتدای این منطقه وجود دارد که به علت ساخت وسازهای بی شمار غیرمجاز در اطراف آن زندگی اهالی را تحت تأثیر خود قرار داده و از سیاست های شهری و روستایی نیز پیروی نمی نمایند که خود معضل بزرگی است.

وی در خاتمه طرح الحاق را کاملا مهندسی شده و قانونی دانست و گفت: این طرح با مطالعات بسیار اجرا شده و اجرای آن برای این سه منطقه به علت مجاورت با مرکز شهر الزامی بوده ضمن اینکه حفظ اصالت روستا و زندگی روستایی در سیاست های کلان از واجبات است اما این امر برای روستاهایی است که از زندگی روستایی بهره مند یا از مرکز شهر دور هستند نه این سه محل که جزئی از مناطق شهری به حساب می آیند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "3 روستای فاقد ماهیت روستایی به همدان ملحق می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 روستای فاقد ماهیت روستایی به همدان ملحق می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید