معماری و عمران

اشک چشم کرونایی ها آلوده است

سیناپرس/ رییس بیمارستان طرفه گفت: براساس تحقیقات محققان این بیمارستان، هفت درصد از ترشحات اشک چشم بیماران مبتلا به کرونا، آلوده به ویروس است. نتایج این تحقیقات گواه این مهم است که هرگونه ترشحات بیمار کرونایی باید به صورت کاملا بهداشتی دفع گردد.

20 اسفند 1399

لبنان در آستانه فروپاشی!

شرایط نامساعد مالی لبنان که با قرنطینه سراسری به دلیل همه گیری کرونا وخیم تر شده، معترضان را در طرابلس، دومین شهر عظیم و البته فقیرترین شهر این کشور برای چهارمین روز به خیابان کشاند. معترضان به قرنطینه سراسری که بر اساس دستور دولت لبنان تا دو هفته دیگر...

17 اسفند 1399

قلعه پلس رومانی؛ از زیباترین قلعه های دنیا

قلعه ها به عنوان خاطرات شکوهمند گذشته هنوز پابرجایند و اتفاق هاو رویدادهای بزرگ تاریخی، افسانه ها و داستان های عاشقانه را تداعی می کنند. یکی از بهترین و زیباترین قلعه های دنیا قلعه پلس در رومانی می باشد.

17 بهمن 1399

پل ورسک مازندران؛ بنایی استراتژیک در شمال ایران

یکی از دیدنی های تاریخی و زیبای کشورمان، پل ورسک مازندران بوده که با قدم زدن بر رویش می توانیم به راحتی به زمانیکه خارجی ها و غیر بومیان مشغول به فعالیت در کشورمان بوده اند، سفر کنیم. در این مقاله جذاب و خواندنی با ما همراه باشید تا بدانید پل ورسک کجاست...

19 دی 1399

ساخت سرویس بهداشتی در منطقه 15

عملیات احداث سرویس بهداشتی در نخستین بوستان محله مسگرآباد در راستای تأمین زیرساخت های محله مسگرآباد با پیشرفت فیزیکی 85 درصد در حال اجراست.

16 آذر 1399

خراسان شمالی چشم به راه اتمام بزرگراه بجنورد - جنگل گلستان

با گذشت بیش از یک دهه از احداث بزرگراه بجنورد به جنگل گلستان ، اتمام و بهره برداری آن ماه های پایانی خود را سپری می نماید.

26 آبان 1399

گالری گردی در تهران

گالری های هنری جایی برای گسترده کردن خیال و رها کردن اندیشه هستند.

23 آبان 1399

منوچهر طیاب به خاک سپرده شد

پیکر مرحوم منوچهر طیاب 17 روز پس از درگذشت در وین به خاک سپرده شد.

8 آبان 1399

خبرنگاران سالانه 2 میلیون کیلووات برق خورشیدی در خراسان شمالی تولید می شود

بجنورد- خبرنگاران- رییس گروه تحقیقات و مجری انرژیهای تجدیدپذیر شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: سالانه 2 میلیون کیلووات برق در 92 نیروگاه خورشیدی استان تولید می شود که این میزان، مصرف 904 خانواده را تامین می کند.

3 آبان 1399

غار رود افشان : جاذبه زیبا و دیدنی دماوند

غار رود افشان در موقعیت جغرافیایی 35 درجه و 38 دقیقه و در ارتفاع 1945 متر از سطح دریا و بر بالای ارتفاعات شمال شرقی روستای رود افشان واقع شده است.

29 مهر 1399

ضدعفونی مدارس منتخب منطقه 6 تهران توسط شهرداری ، تمهیدات ویژه برای معابر منتهی به مراکز آموزشی

شهردار منطقه 6 تهران از ضدعفونی مدارس منتخب ویژه کلاس اولی ها که شامل کلاس ها، راهروها، حیاط، سرویس های بهداشتی و ... می گردد، همزمان با شروع سال تحصیلی اطلاع داد.

27 مهر 1399

خبرنگاران افزایش حجم حمل و نقل ترانزیتی از طریق پایانه باری آستارا

باکو- خبرنگاران- شرکت راه آهن اکسپرس (ADY Express) وابسته به شرکت دولتی راه آهن جمهوری آذربایجان از حمل و نقل 220 هزار و 358 تن محموله ترانزیتی در هفت ماه نخست سال جاری میلادی از طریق پایانه باری آستارا در خاک جمهوری اسلامی ایران، خبر داد.

27 مهر 1399

طراحی دفتر کار کارخانه

شرکت های پیشرو و نوآور به فضاهای منعطف و منحصر به فردی نیاز دارند که با شخصیت کارمندی و اداری آن ها سازگار باشد. شرکتی که امروز با دفتر کار جدید آن ها آشنا می شوید، یکی از همین شرکت هاست و برای بازسازی ساختمان و طراحی دفتر کار کارخانه همه شعبه های خود از...

21 تیر 1399

واکنش پایگاه آستان حضرت معصومه به یادداشت جنجالی در این پایگاه

پایگاه اطلاع رسانی آستان حضرت معصومه (س) در اطلاعیه ای اعلام کرد که یادداشت اخیر منتشر شده در این پایگاه در واکنش به تصمیمات اخیر شورای تامین استان قم، بیانیه و نظر این نهاد نیست بلکه نظر شخصی نویسنده بوده و این آستان آماده همکاری در پیشگیری شیوع کرونا...

24 فروردین 1399

معرفی بهترین رستوران های گوا

محبوبیت گوا در سواحل افسانه ای خلاصه نمی شود. غذاهای این جزیره نیز در نوع خود بی نظیرند و با ترکیبی از طعم های پرتغالی و هندی معجونی خارق العاده را به وجود آورده اند و همین ترکیب های هیجان انگیز رستوران های گوا را به مکانی محبوب برای گردشگران تبدیل کرده...

24 دی 1398

اختلاف بر سر تخریب و بازسازی یک محور تاریخی در شهر اصفهان

اختلاف بر سر تخریب و بازسازی یک محور تاریخی در شهر اصفهان میان اداره کل میراث فرهنگی و شهرداری موضوع جدیدی نیست.

15 دی 1398

گرافن چاله های خیابانی را ترمیم می کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، به زودی چاله های خیابان ها با گرافن پوشانده می شوند. به همین دلیل قرار است در روستایی در اکسفورد شایر انگلیس این شیوه آزمایش شود.

12 دی 1398