اخبار اقتصادی

کاهش چشمگیر حوزه های رای گیری برای سیاهپوست ها و رنگین پوست های آمریکا

طی دو هفته گذشته رای گیری زودهنگام پیش از روز رسمی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در 3 نوامبر، صحنه هایی از صف های طولانی را جلو مراکز رای گیری در سراسر ایالات متحده به وجود آورده است. در حالی که صفوف طولانی رای گیری و شمار آرای ماخوذه نشان گر اشتیاق قابل...

12 آذر 1399

آخرین اخبار از بازار اجاره بها

به گزارش خبرنگاران، بازار مسکن در هر دو حوزه خرید و فروش و اجاره از دو جنس متفاوت با افت تقاضا روبرو شده است. متقاضیان خرید، معاملات را تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به حالت تعلیق درآورده اند. در بخش اجاره نیز با توجه به پایان فصل جابه جایی، قراردادها...

10 آذر 1399

همه انواع صید ترال به مدت دو سال ممنوع می گردد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: وزیر جهاد همه نوع صید ترال در همه انواع و اقسام ارتفاع دریایی و همه انواع آبزیان را ممنوع کردند.

6 آذر 1399

ترامپ، بهانه آمریکا برای تحریم هشت شرکت پتروشیمی چه بود؟

خبرنگاران-طبق بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا ، شرکت هایی که در فهرست تحریم ها قرار گرفته اند در ایران، چین و سنگاپور مستقرند و به فروش محصولات پتروشیمی ایران یاری نموده اند.

5 آذر 1399

یک خانه، هدیه روسیه برای تولد فرزند سوم

موالید روسیه با 1.58 تولد به ازای هر زن به شدت کاهش یافته است؛ بعد از روی کار آمدن پوتین، سیاست های تشویقی برای افزایش جمعیت بیش از پیش قوت گرفت؛ دولت این کشور برای فرزند اول 15 هزار دلار و برای تولد فرزند سوم یک خانه به پدر و مادر نوزاد هدیه می هد!

3 آذر 1399

خراسان شمالی چشم به راه اتمام بزرگراه بجنورد - جنگل گلستان

با گذشت بیش از یک دهه از احداث بزرگراه بجنورد به جنگل گلستان ، اتمام و بهره برداری آن ماه های پایانی خود را سپری می نماید.

26 آبان 1399

گالری گردی در تهران

گالری های هنری جایی برای گسترده کردن خیال و رها کردن اندیشه هستند.

23 آبان 1399

توقف دوباره پروازهای ایران به ترکیه

سازمان هواپیمایی ترکیه بار دیگر به دلیل افزایش شیوع کرونا در این کشور، جلوی پرواز های ورودی از ایران و چند کشور دیگر را گرفت.

19 آبان 1399

مسائل مناطق محروم با مدرک گرایی رفع نمی شود، لزوم توسعه دندان پزشکی عمومی

وزیر بهداشت در رابطه با مسائل رشته دندان پزشکی گفت: مسائل مناطق محروم را با مدرک و فوق تخصص نمی توانیم رفع کنیم و برخی ها هم بعداز این که مدرک فوق شان را گرفته در جایی مطب می زنند و حاضر نیستند چند ساعتی دانش فوق تخصص خود را به دانشجویان یاد بدهند، لذا باید...

9 آبان 1399

معوقات کارکنان وزارت بهداشت تا سه ماه آینده صفر می گردد

معاون وزیر بهداشت، گفت: تمام کوشش ما این است که با همکاری سازمان برنامه و بودجه، معوقات پرسنل وزارت بهداشت تا سه ماه آینده صفر گردد.

6 آبان 1399

روش اجرای سقف روفیکس چگونه است و چه مزایا و معایبی دارد؟

سیستم های سقفی انواع مختلفی دارند. هر یک از آن ها با اتکا به ویژگی هایی که دارند، کاربردها، مزایا و معایب خاصی خواهند داشت. سیستم سقف روفیکس نوعی از سیستم های سقفی است که در انواع ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی اجرا می شود. این نوع از سیستم سقفی ویژگی...

4 آبان 1399

خبرنگاران سالانه 2 میلیون کیلووات برق خورشیدی در خراسان شمالی تولید می شود

بجنورد- خبرنگاران- رییس گروه تحقیقات و مجری انرژیهای تجدیدپذیر شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: سالانه 2 میلیون کیلووات برق در 92 نیروگاه خورشیدی استان تولید می شود که این میزان، مصرف 904 خانواده را تامین می کند.

3 آبان 1399

خبرنگاران نامزد حوزه دهلران: نقش مجلس قوی در ایجاد دولتی توانمند انکارناپذیر است

ایلام - خبرنگاران - نامزد حوزه انتخابیه دهلران گفت: مجلس قدرتمند و کارآمد نقشی انکارناپذیر در ایجاد دولتی توانمند و متعهد و وزرایی کاردان و دلسوز دارد.

2 آبان 1399

خبرنگاران پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی روستایی در ورامین آغاز شد

تهران- خبرنگاران- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح پشتیبانی از مشاغل خانگی روستایی در قالب پرداخت تسهیلات از محل تخصیص 10 درصد از اعتبارات اشتغال روستایی آغاز شد.

1 آبان 1399

اقامتگاه های بوم گردی چگونه از بحران رکود کرونایی خارج می شوند؟

مازیار آل داوود رئیس هیأت مدیره جامعه حرفه ای اقامتگاه های بوم گردی کشور، میزان خسارت اقامتگاه های بوم گردی از شیوع گسترده ویروس کرونا را حداقل 150 تا 200 میلیون تومان برآورد کرد و گفت: هم اکنون درصدد راه اندازی طرحی برای تولید و عرضه محصولات بومی هستیم...

30 مهر 1399

واکنش مردم به مثبت شدن بازار سهام ، بورس چقدر قابل اعتماد است؟

به گزارش خبرنگاران، امروز با شروع معاملات در بازار سهام شاخص کل حدود 2.5 درصد رشد داشت اما با گذشت یک ساعت بازار عقبگرد کرد. پیش بینی ها حاکی از متعادل شدن بازار سهام است اما بسیاری از سهامداران به خاطر ریزش های اخیر هنوز نسبت به سرمایه گذاری در بازار سهام...

28 مهر 1399

اولویت سیاست خارجی بایدن چیست؟ آیا آمریکا به برجام بازمی شود؟

ایرنا نوشت: مشاور سیاست خارجی جو بایدن نامزد دمکرات ها برای ریاست جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در مصاحبه با اندیشکده شورای آتلانتیک آمریکا بر ضرورت بازگشت آمریکا به پیمان های بین المللی از جمله توافق جامع قدرت های هسته ای دنیا با ایران (برجام) تاکید نمود.

27 مهر 1399

قرارداد کدام ستاره های پرسپولیس تمام شده است؟

قرارداد برخی از بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس تهران با این باشگاه به خاتمه رسیده است.

27 مهر 1399

مدیر روابط عمومی بانک مرکزی برکنار شد

به گزارش خبرنگاران، دو سال قبل و پس از رفتن محمد علی کریمی به شهرداری تهران، عبدالناصر همتی که به تازگی ریاست بانک مرکزی را بر عهده گرفته بود، مدیر روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی را به عنوان سرپرست روابط عمومی این نهاد مهم پولی منصوب کرد: یعنی کامبیز...

27 مهر 1399

خبرنگاران نرخ مصوب سرویس مدارس در استان زنجان اعلام شد

زنجان - خبرنگاران - نرخ مصوب سرویس مدارس برای سال تحصیلی 1400 - 1399 شامگاه چهارشنبه در شانزدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان زنجان اعلام شد.

27 مهر 1399
تعداد: (163)